• 21 maja 2024
Jeżeli w Twoim biurze odbywają się szkolenia, prezentacje i konferencje, z pewnością powinieneś zainwestować w odpowiedni sprzęt prezentujący. Flipcharty to wielkie udogodnienie dla firm, które czynią prezentację bardziej profesjonalną i czytelną. Sprawiają, że  zarówno komunikacja wewnątrz firmy, jak i kontakt z klientem są znacznie ułatwione. Czym właściwie są flipcharty, w jakich wariantach występują i gdzie możesz je kupić?

Niezwykła tablica

Flipchart to tablica prezentująca, która łączy w sobie wiele różnych przydatnych funkcji. Przede wszystkim jest lekka oraz łatwa do przenoszenia, dzięki czemu jej użytkowanie jest wyjątkowo komfortowe. Co więcej, posiada powierzchnię suchościeralną, która umożliwia wygodne pisanie po niej za pomocą specjalnych flamastrów. Warto zaznaczyć, że równie łatwe jest również czyszczenie tablicy. Na rynku dostępne są obecnie różne rodzaje flipchartów, możemy znaleźć między innymi tablice magnetyczne i niemagnetyczne występujące w różnych wariantach kolorystycznych. Flipcharty mogą być dodatkowo wyposażone w różnego rodzaju udogodnienia, które pomagają w codziennej pracy i ułatwiają przebieg prezentacji. Warto zdecydować się na tablicę prezentacyjną, która najlepiej sprawdzi się w Twoim biurze. Jakie rodzaje flipchartów można znaleźć w ofercie sklepów ze sprzętem biurowym?

Flipchart dwustronny -  to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują dużej ilości powierzchni do zapisywania informacji. Dzięki konstrukcji umożliwiającej swobodne obracanie tablicy, jej użytkowanie jest szybkie, sprawne i wygodne. Z łatwością możemy w dowolnej chwili zaprezentować to, co znajduje po drugiej stronie tablicy.

Flipchart magnetyczny – to udogodnienie, które czyni pracę z flipchartem jeszcze wygodniejszą. Tablica magnetyczna pozwala na dodatkową pracę z różnymi akcesoriami magnetycznymi. Jest doskonałym rozwiązaniem, jeżeli podczas prezentacji chcesz na niej coś powiesić. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalne magnesy, które z łatwością będą trzymać się tablicy i dodatkowo przymocują do niej wybrane materiały.

Flipchart szklany – to jedno z bardziej nowoczesnych rozwiązań pośród flipchartów. Jego powierzchnia została wykonana z wytrzymałego i bezpiecznego szkła hartowanego. Tego typu tablice prezentują się bardzo elegancko, są również bardzo przyjazne w użytkowaniu. Powierzchnia flipchartów wykonanych ze szkła zmywa się bardzo łatwo i dokładnie. Co więcej, występują one również w wielu kolorach, które mogą dodatkowo uatrakcyjnić Twoją prezentację.

flipchart

Przydatne dodatki

Dobrze jest również wiedzieć, że tablice prezentacyjne posiadają wiele różnych dodatków, które czynią pracę z flipchartem jeszcze bardziej łatwą i przyjemną. Warto wymienić chociażby o wysuwanych, magnetycznych ramionach, które umożliwiają znaczne zwiększenie powierzchni prezentacji. Co więcej, wiele flipchartów posiada również półeczkę umożliwiającą przechowywanie flamastrów oraz ściereczki do usuwania zapisów. Możemy także kupić tablicę wyposażoną w dodatkowy uchwyt na blok papieru, który następnie możemy przerzucać podczas prezentacji. 

Ważna jest podstawa

Pamiętaj także, że flipcharty występują na różnych podstawach. Dużym udogodnieniem są flipcharty, których podstawa umieszczona jest na małych kółkach. Dzięki temu, tablica jest w pełni mobilna, a zmiana jej położenia jest bardzo prosta i nie wymaga dużego nakładu siły. Na rynku dostępne są również flipcharty na trójnogach, które są bardzo stabilne, ale zmiana ich położenia jest już trudniejsza. Co ważne, podstawy flipchartów mają często regulowana wysokość, co również znacznie ułatwia wygodną pracę z nimi poprzez dostosowanie tablicy do swojego wzrostu oraz potrzeb.

Gdzie kupować flipcharty?

Profesjonalne flipcharty znajdziesz na pewno w sklepach internetowych oferujących profesjonalny sprzęt biurowy.  Kupując tablicę prezentacyjną zainwestuj w dobrej jakości produkt, który posłuży w Twoim biurze przez długi czas. Należy upewnić się również, że producent flipcharta jest sprawdzony, a sprzęt posiada gwarancję i spełnia wszelkie wymagania bezpieczeństwa.  

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top