• 24 kwietnia 2024

Kredyt hipoteczny to długoterminowy kredyt bankowy z zabezpieczeniem w postaci hipoteki. Hipoteka ustanowiona jest rzecz jasna na rzecz banku udzielającego kredytu. Kredytu hipotecznego udziela się głównie na zakup nieruchomości.

Zdolnością kredytową nazywamy możliwość spłaty kredytu, o który wnioskujemy, wraz z naliczonymi według umowy odsetkami. Wielkość zdolności kredytowej zależy przede wszystkim od wysokości przychodów i życiowej sytuacji kredytobiorcy.

By obliczyć zdolność kredytową do kredytu hipotecznego, należy udać się do oddziału wybranego banku lub do niego zatelefonować. Najprostszym sposobem na obliczenie zdolności kredytowej do kredytu hipotecznego jest jednak samodzielne wyliczenie jej online. W tym celu wystarczy skorzystać z dowolnego, darmowego kalkulatora. Ich spora ilość dostępna jest w internecie. Kalkulatory stworzone do obliczania kredytu hipotecznego można znaleźć zarówno na stronach banków i przedsiębiorstw, jak i na prywatnych WWW.

Do obliczenia zdolności kredytowej dla kredytu hipotecznego konieczne będzie posiadanie niektórych niezbędnych informacji. Należy do nich określona liczba osób w gospodarstwie domowym, miesięczny dochód gospodarstwa domowego netto, suma miesięcznych rat kredytowych gospodarstwa domowego, dane na temat limitów kart kredytowych kredytobiorców, dane na temat limitów w rachunkach bieżących, informacje dotyczące innych miesięcznych i stałych zobowiązań kredytobiorców (np. leasingu, alimentów, czynszu, rachunków za wodę, gaz i prąd) oraz informacje o okresie kredytowania. Przed rozpoczęciem starań o kredyt hipoteczny, warto wcześniej dowiedzieć się więcej o warunkach, które należy koniecznie spełnić. Dużo cennych informacji możemy zasięgnąć z portalu https://hipotekaporadnik.pl/warunki-kredytow-hipotecznych/zyhe/ !

Warto pamiętać, że im dłuższy okres kredytowania, tym niższa rata miesięczna i większa całkowita kwota kredytu. Maksymalny okres kredytowania w przypadku kredytu hipotecznego wynosi 35 lat.

Chcesz poprawić swoją zdolność kredytową? Zadbaj o spłatę posiadanych długów lub… Znajdź współkredytobiorcę! Po zsumowaniu waszych dochodów powstanie możliwość wzięcia większego kredytu lub kredytu na krótszy okres czasu. Współkredytobiorcą może być zarówno partner lub małżonek, jak i przyjaciel, wspólnik czy ktoś z rodziny.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top