• 24 kwietnia 2024

Nie wiesz, czy uda ci się zrealizować wymarzone plany? Sprawdź swoją zdolność kredytową by zobaczyć, czy będzie to możliwe! Podpowiemy, że raz-dwa zrobisz to również online!

 

Jak sprawdzić zdolność kredytową online


By sprawdzić zdolność kredytową online powinieneś skorzystać z internetowego kalkulatora zdolności kredytowej - po wpisaniu odpowiedniej frazy do wyszukiwarki Google odnajdziesz ich wiele. Wystarczy wybrać okres spłaty pamiętając, że dla kredytu gotówkowego wynosi on maksymalnie 120 miesięcy, dla hipotecznego natomiast - 35 lat. Kolejnym krokiem jest wybór posiadanego oprocentowania i rodzaju rat, podanie danych dotyczących swoich zobowiązań, takich jak limity na kartach kredytowych, sumy rat ewentualnych pozostałych kredytów i stałych opłat, między innymi wysokości czynszu czy rachunków. W sprawdzaniu zdolności kredytowej istotna będzie także liczba osób w gospodarstwie domowym i jego miesięczny dochód. Po wpisaniu wymienionych danych należy kliknąć przycisk „Oblicz zdolność kredytową” - na ekranie pojawi się wynik obliczeń, będący jednocześnie maksymalną możliwą do uzyskania kwotą kredytu.


Jak sprawdzić zdolność kredytową w BIK 


Do sprawdzenia zdolności kredytowej w BIK konieczne jest pobranie raportu na swój temat i uprzednie założenie konta. By założyć konto w BIK należy się zarejestrować. Można to zrobić poprzez uzupełnienie formularza online. Obowiązkowe będzie przy tym podanie swoich danych, takich jak imię i nazwisko, adres zamieszkania, adres e-mial, telefon kontaktowy, numer pesel oraz rodzaj dokumentu z jego serią, numerem i datą ważności. By potwierdzić swoją tożsamość przy zakładaniu konta, do formularza powinno się dołączyć skan dokumentu tożsamości. Dopuszczalne jest także potwierdzenie tożsamości poprzez list polecony. Następny krok to wykonanie przelewu identyfikacyjnego na symboliczną kwotę 1 złoty. Po dokonaniu przelewu wystarczy odebrać e-mail z linkiem aktywacyjnym i kliknąć w niego - sms’em zostanie przesłany kod autoryzacyjny, po wpisaniu którego można się zalogować i ustawić hasło. Kiedy już posiadasz konto, kolejnym krokiem jest pobranie odpowiedniego raportu. Pojedynczy raport w BIK kosztuje 39 złotych. Istnieje także możliwość pobrania pakietu 12 raportów w kwocie 99 złotych. By wygenerować raport, należy zalogować się na swoje konto, wybrać pożądany raport i dokonać płatności. Dokument zostanie wygenerowany wkrótce po poczynieniu wymienionych kroków. W raporcie odnajdziesz informacje na temat zaciągniętych przez siebie kredytów i pożyczek, a także kwestie dotyczące wysokości i liczby rat oraz zaległości i opóźnień. Będą tam również dane z BIG InfoMonitor, scoring, wskaźnik BIK i informacje, czy ktoś poza tobą sprawdzał twoją sytuację finansową. Raport BIK zawiera historię twojej zdolności kredytowej oraz możliwość sprawdzenia ewentualnych prób wyłudzenia kredytu na twoje dane.


Jak sprawdzić zdolność kredytową w Polsce 


Zastanawiasz się, jak sprawdzić zdolność kredytową na mieszkanie? Z powodzeniem możesz to zrobić online, tak jak opisano w pierwszym akapicie. Dobrym sposobem będzie również udanie się lub przedzwonienie do oddziału banku. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top